Plakaty minimalmill.com
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Plakaty do filmów Davida Lyncha dla fanów serialu Twin Peaks i hipnotycznej twórczości Lyncha.

David Lynch

Blue Velvet - plakat

Blue Velvet - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Twin Peaks - plakat

Twin Peaks - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
  • nowość
Twin Peaks / Kubek kawy - plakat

Twin Peaks / Kubek kawy - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Twin Peaks - Let's Rock - plakat

Twin Peaks - Let's Rock - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Twin Peaks / Dale Cooper - plakat

Twin Peaks / Dale Cooper - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Twin Peaks / Denise Bryson - plakat

Twin Peaks / Denise Bryson - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Mulholland Drive - plakat

Mulholland Drive - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
David Lynch - plakat

David Lynch - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej

Mroczne obszary wyobraźni - plakaty do filmów Davida Lyncha

Plakaty z filmów Davida Lyncha to gratka dla koneserów kina awangardowego. Niezależnie od ilości artykułów poświęconych twórczości niepokornego Davida Lyncha wniosek odnośnie jego filmów pozostaje niezmienny - są to obrazy, których się doświadcza, zamiast je objaśniać. I jest to doświadczenie za każdym razem wyjątkowo intensywne. Oscyluje między zachwytem, a grozą, między groteskowym humorem, a nagłym wybijaniem widza z jego strefy komfortu. Ekscentryczność filmu artystycznego w wykonaniu Lyncha podbiła komercyjne Hollywood. Transowe sceny wdzierają się do głowy pozostawiając widza niemal bezbronnym. Czas i realność w filmach Lyncha wymknęły się spod kontroli, podczas gdy nasz mózg desperacko próbuje posklejać alogiczną opowieść w całość. Nie dajmy się zwieść pozorom - filmy Lyncha nie są jedynie artystycznie podrasowaną plamą wizualną, ale głęboko emocjonalnym spotkaniem. Fanów i kinomanów nie trzeba o tym przekonywać. To właśnie dla Was zebraliśmy w tym dziale plakaty do filmów Davida Lyncha. Od serialowego, mrocznego Miasteczka Twin Peaks, poprzez genialny Blue Velvet, po oniryczne Mulholland Drive. Plakaty filmowe do kupienia i powieszenia w wybranym pomieszczeniu w domu. Zapraszamy do wyprawy w tajemniczy świat kina Davida Lyncha.

Kto zabił Laurę Palmer - plakaty do serialu Twin Peaks

Senne miasteczko, gdzie kawa smakuje wyśmienicie, a bliźniacze góry wznoszą się ponad lasami i zacisznym hotelem. Miasteczko, w którym sowy nie są tym, czym się wydają, a zło czai się pod podszewką codzienności. Oczywiście mowa o Twin Peaks. Fenomen serialu Miasteczko Twin Peaks przekroczył najśmielsze oczekiwania twórców, choć Lynch już wtedy miał ugruntowaną pozycję reżysera awangardowego. W serialu wszystko zdaje się być na opak, pod prąd standardowym zasadom. Popularność serii była tak wielka, że Lynch uzupełnił ją filmem Twin Peaks: Ogniu krocz za mną, a po 25 latach stworzył serialową kontynuację opowieści - jeszcze dziwniejszą niż oryginał. Idąc chronologicznie proponujemy plakaty do serialu Twin Peaks z ich nieodłączną, trochę demoniczną atmosferą. Czerwony plakat Miasteczko Twin Peaks z mozaikowymi górami i cieniami złowrogich sów to pozycja klasyczna odwołująca się do serialu. Plakat Twin Peaks: Ogniu krocz za mną idzie już dalej w stronę filmu. Choć znajdziemy na nim motywy obecne stale w kultowej serii - agenta Coopera w jego czerwonym pokoju ze snów wraz z tańczącym karłem. Najbardziej demoniczny będzie z tego zestawu plakat do Twin Peaks przedstawiający opętaną Laurę z przerażającym Bobem, wszystko w neonowych barwach lat 80-tych.

Mniej złowieszczo prezentują się plakaty z cytatami z filmu i serialu. Plakaty z cytatami filmowymi odwołują się oczywiście do wyjątkowej kawy i nie mniej wyjątkowych i dość strasznych nocnych ptaków - sów. Jeśli wciąż czujecie niedosyt Twin Peaks, możecie stworzyć mini galerię grafik wieszając na swojej ścianie plakaty z kostiumami agenta Coopera i Denise.

Królestwo tajemnicy - plakaty inspirowane filmami Lyncha

Filmy Lyncha tak dalece różnią się od wszystkiego, co znane i skatalogowane, że sporo osób starało się zdefiniować jego styl w sposób bardziej akademicki. David Foster Wallace w swoim eseju o twórczości Lyncha pisanym przy okazji bycia na planie Zagubionej Autostrady ujął to chyba najtrafniej. Przymiotnik "Lynchiański" w jego rozumieniu jest intuicją, czymś co definiujemy jako lynchiańskie, dokładnie w momencie, gdy to widzimy. Przemysłowe, niepokojące krajobrazy, nagłe histeryczne szaleństwo postaci, tożsamości równoległe, elementy makabryczne i swojskie stale flirtujące i przenikające się nawzajem. Jednocześnie większość z tych obrazów wypełnia hipnotyczna wręcz namiętność. Mroczna zmysłowość nieodmiennie towarzyszy bohaterce Blue Velvet odgrywanej genialnie przez Isabellę Rossellini. Plakat Blue Velvet łączy w sobie kliniczną niebieskość z tęskną pasją i wewnętrznym płomieniem udręczonej postaci. Od skrajnych emocji nie stroni również Dzikość serca - nagrodzona w Cannes Złotą Palmą. Plakat Wild at Heart nawiązuje do sceny, w której Sailor i Lula oddają się dzikiemu tańcu na polanie. Wybór plakatów do filmów Davida Lyncha nie może obyć się bez Mulholland Drive. Plakat Mulholland Drive proponujemy w dwóch wersjach. Na obu motywem przewodnim jest tajemnicze pudełko. Plakaty online do oglądania, wybierania, kupowania i wieszania na ścianach.

Urządzanie mieszkania - wyreżyseruj swoją przestrzeń

Plakaty z filmów Davida Lyncha z oczywistych powodów doskonale sprawdzą się w industrialnym wnętrzu, ale nie tylko. Lynch w swoim kinie autorskim przełamuje wszelkie zasady i tworzy je na nowo wedle swojej fantazji i potrzeb. I jeśli mielibyśmy rozszerzyć płynące z tego wnioski jest to prosta rada, którą warto zastosować. Urządzanie domu potraktować jak reżyserowanie przestrzeni osobistej, będąc wiernym swoim zainteresowaniom i estetycznym wyborom. Ciekawe plakaty na ścianę, to z pewnością akcent budujący atmosferę w naszym mieszkaniu. Mamy nadzieję, że z pomocą naszego sklepu minimalmill urządzanie mieszkania będzie czystą przyjemnością i bez problemu znajdziecie swój unikalny styl.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl