Plakaty minimalmill.com
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Plakaty filmowe z najsłynniejszymi robotami kina.

Roboty z filmów

WALL-E Roboty - plakat

WALL-E Roboty - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
WALL-E - plakat

WALL-E - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
WALL-E - EVE - plakat

WALL-E - EVE - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Wielka szóstka / Big Hero 6 - plakat

Wielka szóstka / Big Hero 6 - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Futurama - Bender Rodriguez - plakat

Futurama - Bender Rodriguez - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
Doctor Who - Dalek - plakat

Doctor Who - Dalek - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej
South Park - Awesom-O - plakat

South Park - Awesom-O - plakat

Producent: minimalmill
od:  Cena: 39,00 zł
zobacz więcej

Wielkimi krokami w przyszłość – plakaty z robotami

Są z nami od ponad stu lat. Po raz pierwszy słowo robot pojawiło się w sztuce, którą w 1921 napisał Karel Čapek. Od tego czasu roboty zaludniły nie tylko naszą wyobraźnię, ale i świat realny – choć w trochę innej postaci, niż początkowo się spodziewaliśmy. Fantazja nasza bowiem ciążyła ku robotom humanoidalnym, androidom, które imitowały wygląd człowieka niezależnie od funkcji. Ich potencjał w niesieniu pomocy ludzkości jak i nasz strach przed tym, że stanowią kolejne stadium ewolucyjnych zmian zaowocowały tysiącami utworów literackich i filmowych. Isaac Asimov w sowim opowiadaniu stworzył podstawowe prawo robotyki prosto wyrażające tkwiące w nas lęki – robot nie może skrzywdzić człowieka. Jak wiemy, w kinie i literaturze prawo to było naginane, przeinaczane i łamane, tworząc bajeczny pochód robotycznych złoczyńców i robotów nieudaczników przypadkowo siejących zamęt wszędzie tam, gdzie się pojawiają. Niekiedy roboty wiodły swoje życie w zupełnym oderwaniu od człowieka, jak np. w „Bajkach robotów” Lema. Nowe przedstawienia robotów coraz rzadziej też tworzone są na podobieństwo ludzi. Nieograniczone ludzkim ciałem, pozostają głosem doradczym komputera pokładowego w wielu filmach kosmicznych. Samym głosem i umysłem potrafią też rozkochać w sobie ludzi – jak to mogliśmy oglądać w filmie Spika Joneza Her. Choć dziś nasz świat wypełniają roboty w różnej formie, w naszym dziale plakatów z robotami z filmów wykonacie przede wszystkim nostalgiczny skok w krainę wyobraźni. Znajdziecie tutaj retro futuryzm z czasów, gdy roboty nieporadnie poruszały się po świecie wyobrażonej przyszłości, zrzędliwe, kanciaste, urocze i bardziej ludzkie niż można by przypuszczać.

Złośliwe, pomocne, przyjacielskie – roboty w kinie

Czarnych charakterów wśród robotów nie brakowało nigdy. Zdecydowanie inteligentniejsze od ludzi, często nie wykształciły w sobie ludzkiego pojmowania idei dobra, a ich analityczny umysł fiksował się na wykonaniu zadania za wszelką cenę. W przypadku cyborgów z innej planety - Daleków z serii Doctor Who zadaniem tym było eksterminowanie wszelkich innych przejawów cywilizacji, a zwłaszcza ziemian. Armie Daleków z niezmiennym okrzykiem „Exterminate!” potrafiły podróżować w czasie, by siać spustoszenie wszędzie tam, gdzie się zjawiały. Na plakacie jednak prezentują się zaskakująco dobrze pozostając stosunkowo niegroźnymi.

Jednym z najsłynniejszych złych robotów jest HAL 9000 z książki i filmu 2001: Odyseja kosmiczna. Nie są to czcze przechwałki – HAL bowiem znajduje się na zaszczytnym miejscu trzynastym największych czarnych charakterów w kinie. Aby na to zasłużyć HAL musiał zbuntować się i uśmiercić przeważającą część załogi statku kosmicznego Discovery One. Plakat do filmu 2001: Odyseja kosmiczna z niezapomnianym HAL-em to coś specjalnego dla wszystkich miłośników filmu. Oszczędny, ale jednak pełen charakteru, z czerwonym okiem/kontrolką w centralnym punkcie, które budzi niepokój w najważniejszych scenach filmu. Dekoracja na ścianę obowiązkowa dla fanów – w końcu to właśnie HAL 9000 był najbardziej wyrazistą postacią tej historii.

Nie zapominajmy, że roboty stworzone zostały, by pomagać ludziom, a ich bunty i próby zniszczenia ludzkości uznać możemy za nieprzewidziane błędy. W przeważającej bowiem ilości roboty – te realne i te filmowe pomagają borykać się z codziennymi zadaniami. Idealnym przykładem będzie robot domowy Rosie z serialu animowanego Jetsonowie. Kanciasta, z metalicznym głosem, przyozdobiona w nieodłączny fartuszek stanowi podporę poprawnego funkcjonowania domu kosmicznej rodziny. Oczywiście jej praca najczęściej ogranicza się do włączania odpowiednich przycisków zautomatyzowanego mieszkania, ale wciąż jej obecność zdaje się niezbędna. Plakat The Jetsons to wyprawa do czasów dzieciństwa i świetna dekoracja na ścianę kuchni. Klasykami wśród robotycznych bohaterów pozostaje do dziś para z Gwiezdnych wojen. Plakat z R2D2 i C3PO przygotowaliśmy w dwóch wersjach – podwójnej na czarnym tle i pojedynczej, po jednym robocie na jasnym plakacie. Fantastycznie wyglądają w serii, jak i solo. Plakaty Star Wars z sympatycznymi robocikami sprawdzą się równie doskonale na ścianie pokoju dziecka, jak i w całkiem dorosłym wystroju domu.

Co zrobić z robotami, które jakoś wymykają się swojej funkcji i od pierwszej chwili wykazują swój niestandardowy charakter? Trudno zamknąć je w kategoriach dobra i zła, jeśli pomagają, to z ociąganiem, jeśli szkodzą to przypadkowo i zupełnie nieporadnie. Dla wszystkich fanów nonkonformistycznych rozwiązań w kinie plakaty z tymi robotami będą oczywistym wyborem. Numer jeden to plakat do serii Futurama przedstawiający jedynego w swoim rodzaju Bendera Bendinga Rodrigueza. Ten socjopatyczny robot postuluje wybicie wszystkich ludzi, jednakże o jego dobrej woli może świadczyć lista „Do Not Kill”, która obejmuje między innymi jego ludzkiego przyjaciela. Na plakacie Bender uchwycony został z nieodłącznym cygarem.

W naszym zestawieniu nie może zabraknąć Marvina – najbardziej marudnego i zarazem samoświadomego robota wszech czasów. Pogrążony w wiecznej depresji Marvin stworzony został przez Douglasa Adamsa w szalonej książce Autostopem przez galaktykę. W 2005 roku książka została zekranizowana i nasz plakat Autostopem przez galaktykę z niezapomnianym Marvinem właśnie do tej wersji się odnosi.

I na koniec robot, który jest nim tylko pozornie i do tego dość nieudolnie – Cartman w kartonowym kostiumie AWESOM-O. Plakat South Park to propozycja z przymrużeniem oka, jak zresztą cała komediowa, bezkompromisowa seria. Robot AWESOM-O pojawia się zaledwie w jednym epizodzie, jednak jest to jeden z najwyżej ocenionych odcinków sezonu ósmego. Wart ponownego obejrzenia, a plakat idealny na ścianę.

Plakat na ścianę z filmowymi robotami – pokój dziecka

W tym dziale nie zaniedbujemy nikogo. Po plakatach do salonu, pokoju i plakatach do kuchni przyszedł czas na urządzanie pokoju dziecka. Pomysł na wystrój pokoju dziecka plakatami z robotami doskonale sprawdzi się w przypadku i dziewczynki i chłopca. Specjalnie dla najmłodszych przygotowaliśmy plakaty z animacji Stalowy gigant (The Iron Giant), w której tytułowy robot uczy się, że zawsze mamy wybór swojego przeznaczenia. Plakat z opiekuńczym, ale też walecznym, kiedy trzeba Baymaxem z animacji Wielka szóstka (Big Hero 6) zapewni intensywnie ożywczy akcent w każdym pokoju. Biały robot na soczyście czerwonym tle, pięknie prezentuje się na każdej ścianie. Nie może też zabraknąć jednego z najsympatyczniejszych robocików ostatnich kinowych produkcji. WALL-E na plakacie zachwyci nie tylko najmłodszych fanów filmu. Do pary można dobrać plakat z jego ukochaną Evą, bądź wybrać wersję dwóch robocików na jednym plakacie.

Plakaty z robotami prezentują się świetnie w różnorodnych wnętrzach. Za kultowym przewodnikiem po galaktyce radzimy więc – Nie panikuj! - wybór idealnego plakatu leży w zasięgu ręki. Potrzebujesz inspiracji? Zajrzyj do naszego działu z aranżacjami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl